Severity: 8192
Message: Return type of CI_Session_files_driver::open($save_path, $name) should either be compatible with SessionHandlerInterface::open(string $path, string $name): bool, or the #[\ReturnTypeWillChange] attribute should be used to temporarily suppress the notice
Filename: drivers/Session_files_driver.php
Line Number: 132
Backtrace:
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/application/controllers/Main.php
Line: 8
Function: __construct
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/index.php
Line: 289
Function: require_once
Severity: 8192
Message: Return type of CI_Session_files_driver::close() should either be compatible with SessionHandlerInterface::close(): bool, or the #[\ReturnTypeWillChange] attribute should be used to temporarily suppress the notice
Filename: drivers/Session_files_driver.php
Line Number: 292
Backtrace:
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/application/controllers/Main.php
Line: 8
Function: __construct
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/index.php
Line: 289
Function: require_once
Severity: 8192
Message: Return type of CI_Session_files_driver::read($session_id) should either be compatible with SessionHandlerInterface::read(string $id): string|false, or the #[\ReturnTypeWillChange] attribute should be used to temporarily suppress the notice
Filename: drivers/Session_files_driver.php
Line Number: 166
Backtrace:
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/application/controllers/Main.php
Line: 8
Function: __construct
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/index.php
Line: 289
Function: require_once
Severity: 8192
Message: Return type of CI_Session_files_driver::write($session_id, $session_data) should either be compatible with SessionHandlerInterface::write(string $id, string $data): bool, or the #[\ReturnTypeWillChange] attribute should be used to temporarily suppress the notice
Filename: drivers/Session_files_driver.php
Line Number: 235
Backtrace:
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/application/controllers/Main.php
Line: 8
Function: __construct
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/index.php
Line: 289
Function: require_once
Severity: 8192
Message: Return type of CI_Session_files_driver::destroy($session_id) should either be compatible with SessionHandlerInterface::destroy(string $id): bool, or the #[\ReturnTypeWillChange] attribute should be used to temporarily suppress the notice
Filename: drivers/Session_files_driver.php
Line Number: 315
Backtrace:
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/application/controllers/Main.php
Line: 8
Function: __construct
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/index.php
Line: 289
Function: require_once
Severity: 8192
Message: Return type of CI_Session_files_driver::gc($maxlifetime) should either be compatible with SessionHandlerInterface::gc(int $max_lifetime): int|false, or the #[\ReturnTypeWillChange] attribute should be used to temporarily suppress the notice
Filename: drivers/Session_files_driver.php
Line Number: 356
Backtrace:
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/application/controllers/Main.php
Line: 8
Function: __construct
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/index.php
Line: 289
Function: require_once
Severity: Warning
Message: ini_set(): Session ini settings cannot be changed after headers have already been sent
Filename: Session/Session.php
Line Number: 282
Backtrace:
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/application/controllers/Main.php
Line: 8
Function: __construct
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/index.php
Line: 289
Function: require_once
Severity: Warning
Message: session_set_cookie_params(): Session cookie parameters cannot be changed after headers have already been sent
Filename: Session/Session.php
Line Number: 294
Backtrace:
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/application/controllers/Main.php
Line: 8
Function: __construct
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/index.php
Line: 289
Function: require_once
Severity: Warning
Message: ini_set(): Session ini settings cannot be changed after headers have already been sent
Filename: Session/Session.php
Line Number: 304
Backtrace:
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/application/controllers/Main.php
Line: 8
Function: __construct
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/index.php
Line: 289
Function: require_once
Severity: Warning
Message: ini_set(): Session ini settings cannot be changed after headers have already been sent
Filename: Session/Session.php
Line Number: 314
Backtrace:
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/application/controllers/Main.php
Line: 8
Function: __construct
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/index.php
Line: 289
Function: require_once
Severity: Warning
Message: ini_set(): Session ini settings cannot be changed after headers have already been sent
Filename: Session/Session.php
Line Number: 315
Backtrace:
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/application/controllers/Main.php
Line: 8
Function: __construct
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/index.php
Line: 289
Function: require_once
Severity: Warning
Message: ini_set(): Session ini settings cannot be changed after headers have already been sent
Filename: Session/Session.php
Line Number: 316
Backtrace:
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/application/controllers/Main.php
Line: 8
Function: __construct
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/index.php
Line: 289
Function: require_once
Severity: Warning
Message: ini_set(): Session ini settings cannot be changed after headers have already been sent
Filename: Session/Session.php
Line Number: 317
Backtrace:
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/application/controllers/Main.php
Line: 8
Function: __construct
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/index.php
Line: 289
Function: require_once
Severity: Warning
Message: ini_set(): Session ini settings cannot be changed after headers have already been sent
Filename: Session/Session.php
Line Number: 375
Backtrace:
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/application/controllers/Main.php
Line: 8
Function: __construct
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/index.php
Line: 289
Function: require_once
Severity: Warning
Message: session_set_save_handler(): Session save handler cannot be changed after headers have already been sent
Filename: Session/Session.php
Line Number: 110
Backtrace:
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/application/controllers/Main.php
Line: 8
Function: __construct
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/index.php
Line: 289
Function: require_once
Severity: Warning
Message: session_start(): Session cannot be started after headers have already been sent
Filename: Session/Session.php
Line Number: 143
Backtrace:
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/application/controllers/Main.php
Line: 8
Function: __construct
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/index.php
Line: 289
Function: require_once
Welcome To Scl Gaming












Product Model: MLW-D24M-A18PW-RW Availability: In Stock
free shipping on all us order
Contact us 24 hours a day
You have 30 days to Return
We ensure secure payment
Features:
Update your Build with the newly designed pump that is built with PPS (Polyphenylene sulfide) and glass fiber for improved resitance to wide range of chemicals, moisture or water. Specially formulated Industrial Grade EPDM used for reinforced sealing for prevention of leakage.

Experience a quieter cooling performance with an improved design on the internal impeller and housing to enhance the cooling performance and efficiency by lowering the noise level.

The more surface area the better the heat dissipation, with more than 25% increase in the surface area on the radiator for better cooling efficiency.

Cooler Master Designed Air Balance Fan Blades for the most efficient balance between air flow and air pressure. New frame design with hollow corners for increased resistance and stability Innovative rifle bearing for quieter cooling performance.

With included addressable RGB controller, you can choose your favorite color easily. It also support lighting RESET button of case.

Experience the most colorful way to cool with RGB ready pump and fans that are software compatible but also certified compatible with all major motherboard manufacturers.

Specification:
| Product Number | MLW-D24M-A18PW-RW |
| Series | MasterLiquid Lite |
| Cooler Type | Liquid Cooler |
| CPU Socket | LGA2066, LGA2011-v3, LGA2011, LGA1151, LGA1150, LGA1155, LGA1156, LGA1200, AM4, AM3+, AM3, AM2+, AM2, FM2+, FM2, FM1 |
| Radiator Material | Aluminum |
| Radiator Dimensions | 277 x 119.6 x 27.2 mm / 10.9 x 4.7 x 1.1 inch |
| Pump Dimensions | 79.9 x 76 x 47.1 mm / 3.1 x 3 x 1.9 inch |
| Radiator Size | 240mm |
| Pump MTTF | 70,000 Hours |
| Pump Noise Level | < 15 dBA |
| Pump Connector | 3-Pin |
| Pump Rated Voltage | 12 VDC |
| Pump Power Consumption | 2.36W (LED 2.21W) |
| Fan Dimensions (L x W x H) | 120 x 120 x 25 mm / 4.7 x 4.7 x 1 inch |
| Fan Quantity | 2 PCS |
| Fan LED Type | ARGB |
| Fan Speed | 650-1800 RPM ± 5% |
| Fan Airflow | 62 CFM (Max) |
| Fan Noise Level | 8 - 27 dBA |
| Fan Pressure | 2.5 mmH₂O (Max) |
| Fan Life Expectancy | 160,000 Hours |
| Fan Power Connector | 4-Pin (PWM) |
| Fan Rated Voltage | 12VDC |
| Fan Rated Current | 0.15A (LED 0.2A) |
| RAM Clearance | N/A |
| Warranty | 2 Years |
| Note | ***Features, Price, Specifications are subject to change without notice. |