Severity: 8192
Message: Return type of CI_Session_files_driver::open($save_path, $name) should either be compatible with SessionHandlerInterface::open(string $path, string $name): bool, or the #[\ReturnTypeWillChange] attribute should be used to temporarily suppress the notice
Filename: drivers/Session_files_driver.php
Line Number: 132
Backtrace:
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/application/controllers/Main.php
Line: 8
Function: __construct
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/index.php
Line: 289
Function: require_once
Severity: 8192
Message: Return type of CI_Session_files_driver::close() should either be compatible with SessionHandlerInterface::close(): bool, or the #[\ReturnTypeWillChange] attribute should be used to temporarily suppress the notice
Filename: drivers/Session_files_driver.php
Line Number: 292
Backtrace:
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/application/controllers/Main.php
Line: 8
Function: __construct
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/index.php
Line: 289
Function: require_once
Severity: 8192
Message: Return type of CI_Session_files_driver::read($session_id) should either be compatible with SessionHandlerInterface::read(string $id): string|false, or the #[\ReturnTypeWillChange] attribute should be used to temporarily suppress the notice
Filename: drivers/Session_files_driver.php
Line Number: 166
Backtrace:
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/application/controllers/Main.php
Line: 8
Function: __construct
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/index.php
Line: 289
Function: require_once
Severity: 8192
Message: Return type of CI_Session_files_driver::write($session_id, $session_data) should either be compatible with SessionHandlerInterface::write(string $id, string $data): bool, or the #[\ReturnTypeWillChange] attribute should be used to temporarily suppress the notice
Filename: drivers/Session_files_driver.php
Line Number: 235
Backtrace:
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/application/controllers/Main.php
Line: 8
Function: __construct
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/index.php
Line: 289
Function: require_once
Severity: 8192
Message: Return type of CI_Session_files_driver::destroy($session_id) should either be compatible with SessionHandlerInterface::destroy(string $id): bool, or the #[\ReturnTypeWillChange] attribute should be used to temporarily suppress the notice
Filename: drivers/Session_files_driver.php
Line Number: 315
Backtrace:
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/application/controllers/Main.php
Line: 8
Function: __construct
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/index.php
Line: 289
Function: require_once
Severity: 8192
Message: Return type of CI_Session_files_driver::gc($maxlifetime) should either be compatible with SessionHandlerInterface::gc(int $max_lifetime): int|false, or the #[\ReturnTypeWillChange] attribute should be used to temporarily suppress the notice
Filename: drivers/Session_files_driver.php
Line Number: 356
Backtrace:
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/application/controllers/Main.php
Line: 8
Function: __construct
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/index.php
Line: 289
Function: require_once
Severity: Warning
Message: ini_set(): Session ini settings cannot be changed after headers have already been sent
Filename: Session/Session.php
Line Number: 282
Backtrace:
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/application/controllers/Main.php
Line: 8
Function: __construct
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/index.php
Line: 289
Function: require_once
Severity: Warning
Message: session_set_cookie_params(): Session cookie parameters cannot be changed after headers have already been sent
Filename: Session/Session.php
Line Number: 294
Backtrace:
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/application/controllers/Main.php
Line: 8
Function: __construct
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/index.php
Line: 289
Function: require_once
Severity: Warning
Message: ini_set(): Session ini settings cannot be changed after headers have already been sent
Filename: Session/Session.php
Line Number: 304
Backtrace:
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/application/controllers/Main.php
Line: 8
Function: __construct
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/index.php
Line: 289
Function: require_once
Severity: Warning
Message: ini_set(): Session ini settings cannot be changed after headers have already been sent
Filename: Session/Session.php
Line Number: 314
Backtrace:
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/application/controllers/Main.php
Line: 8
Function: __construct
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/index.php
Line: 289
Function: require_once
Severity: Warning
Message: ini_set(): Session ini settings cannot be changed after headers have already been sent
Filename: Session/Session.php
Line Number: 315
Backtrace:
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/application/controllers/Main.php
Line: 8
Function: __construct
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/index.php
Line: 289
Function: require_once
Severity: Warning
Message: ini_set(): Session ini settings cannot be changed after headers have already been sent
Filename: Session/Session.php
Line Number: 316
Backtrace:
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/application/controllers/Main.php
Line: 8
Function: __construct
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/index.php
Line: 289
Function: require_once
Severity: Warning
Message: ini_set(): Session ini settings cannot be changed after headers have already been sent
Filename: Session/Session.php
Line Number: 317
Backtrace:
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/application/controllers/Main.php
Line: 8
Function: __construct
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/index.php
Line: 289
Function: require_once
Severity: Warning
Message: ini_set(): Session ini settings cannot be changed after headers have already been sent
Filename: Session/Session.php
Line Number: 375
Backtrace:
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/application/controllers/Main.php
Line: 8
Function: __construct
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/index.php
Line: 289
Function: require_once
Severity: Warning
Message: session_set_save_handler(): Session save handler cannot be changed after headers have already been sent
Filename: Session/Session.php
Line Number: 110
Backtrace:
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/application/controllers/Main.php
Line: 8
Function: __construct
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/index.php
Line: 289
Function: require_once
Severity: Warning
Message: session_start(): Session cannot be started after headers have already been sent
Filename: Session/Session.php
Line Number: 143
Backtrace:
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/application/controllers/Main.php
Line: 8
Function: __construct
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/index.php
Line: 289
Function: require_once
Welcome To Scl Gaming


























Product Model: MAM-D6PS-314PK-R1 Availability: In Stock
free shipping on all us order
Contact us 24 hours a day
You have 30 days to Return
We ensure secure payment










Specifications
| PRODUCT NUMBER | MAM-D6PS-314PK-R1 |
| EXTERIOR COLOR | Black |
| CPU SOCKET | LGA2066, LGA2011-v3, LGA2011, LGA1200, LGA1366, LGA1156, LGA1155, LGA1151, LGA1150, AM4, AM3+, AM3, AM2+, AM2, FM2+, FM2, FM1 |
| HEAT SINK DIMENSIONS (L X W X H) | 144.9 x 153.2 x 160 mm / 5.7 x 6 x 6.3 inch |
| HEAT SINK MATERIAL | Aluminum Fins |
| HEATPIPES | 6 Heat Pipes |
| FAN DIMENSIONS (L X W X H) | 140 mm Fan - 140 x 140 x 25 mm / 5.5 x 5.5 x 1 inch, 120 mm Fan - 120 x 120 x 25 mm / 4.7 x 4.7 x 1 inch |
| FAN QUANTITY | 140 mm Fan - 2 PCS, 120 mm Fan - 1 PC |
| FAN LED TYPE | N/A |
| FAN SPEED | 140 mm Fan - 650-1400 RPM ± 5%, 120 mm Fan - 650-1800 RPM ± 5% |
| FAN AIRFLOW | 140 mm Fan - 67 CFM (Max), 120 mm Fan - 62 CFM (Max) |
| FAN NOISE LEVEL | 140 mm Fan - 10 ~ 27 dBA, 120 mm Fan - 8 ~ 27 dBA |
| FAN AIR PRESSURE | 140 mm Fan - 2.25 mmH2O (Max), 120 mm Fan - 2.5 mmH2O (Max) |
| FAN MTTF | 160,000 Hours |
| FAN POWER CONNECTOR | 4-Pin (PWM) |
| FAN RATED VOLTAGE | 12VDC |
| FAN RATED CURRENT | 0.15A |
| FAN SAFETY CURRENT | 140 mm Fan - 0.4A, 120 mm Fan - 0.37A |
| FAN POWER CONSUMPTION | 1.8W |
| SERIES | MasterAir |
| COOLER TYPE | Air Cooler |
| Warranty | 5 Years |
| Note | *** Features, Price, Specifications are subject to change without notice. |