Severity: 8192
Message: Return type of CI_Session_files_driver::open($save_path, $name) should either be compatible with SessionHandlerInterface::open(string $path, string $name): bool, or the #[\ReturnTypeWillChange] attribute should be used to temporarily suppress the notice
Filename: drivers/Session_files_driver.php
Line Number: 132
Backtrace:
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/application/controllers/Main.php
Line: 8
Function: __construct
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/index.php
Line: 289
Function: require_once
Severity: 8192
Message: Return type of CI_Session_files_driver::close() should either be compatible with SessionHandlerInterface::close(): bool, or the #[\ReturnTypeWillChange] attribute should be used to temporarily suppress the notice
Filename: drivers/Session_files_driver.php
Line Number: 292
Backtrace:
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/application/controllers/Main.php
Line: 8
Function: __construct
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/index.php
Line: 289
Function: require_once
Severity: 8192
Message: Return type of CI_Session_files_driver::read($session_id) should either be compatible with SessionHandlerInterface::read(string $id): string|false, or the #[\ReturnTypeWillChange] attribute should be used to temporarily suppress the notice
Filename: drivers/Session_files_driver.php
Line Number: 166
Backtrace:
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/application/controllers/Main.php
Line: 8
Function: __construct
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/index.php
Line: 289
Function: require_once
Severity: 8192
Message: Return type of CI_Session_files_driver::write($session_id, $session_data) should either be compatible with SessionHandlerInterface::write(string $id, string $data): bool, or the #[\ReturnTypeWillChange] attribute should be used to temporarily suppress the notice
Filename: drivers/Session_files_driver.php
Line Number: 235
Backtrace:
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/application/controllers/Main.php
Line: 8
Function: __construct
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/index.php
Line: 289
Function: require_once
Severity: 8192
Message: Return type of CI_Session_files_driver::destroy($session_id) should either be compatible with SessionHandlerInterface::destroy(string $id): bool, or the #[\ReturnTypeWillChange] attribute should be used to temporarily suppress the notice
Filename: drivers/Session_files_driver.php
Line Number: 315
Backtrace:
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/application/controllers/Main.php
Line: 8
Function: __construct
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/index.php
Line: 289
Function: require_once
Severity: 8192
Message: Return type of CI_Session_files_driver::gc($maxlifetime) should either be compatible with SessionHandlerInterface::gc(int $max_lifetime): int|false, or the #[\ReturnTypeWillChange] attribute should be used to temporarily suppress the notice
Filename: drivers/Session_files_driver.php
Line Number: 356
Backtrace:
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/application/controllers/Main.php
Line: 8
Function: __construct
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/index.php
Line: 289
Function: require_once
Severity: Warning
Message: ini_set(): Session ini settings cannot be changed after headers have already been sent
Filename: Session/Session.php
Line Number: 282
Backtrace:
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/application/controllers/Main.php
Line: 8
Function: __construct
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/index.php
Line: 289
Function: require_once
Severity: Warning
Message: session_set_cookie_params(): Session cookie parameters cannot be changed after headers have already been sent
Filename: Session/Session.php
Line Number: 294
Backtrace:
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/application/controllers/Main.php
Line: 8
Function: __construct
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/index.php
Line: 289
Function: require_once
Severity: Warning
Message: ini_set(): Session ini settings cannot be changed after headers have already been sent
Filename: Session/Session.php
Line Number: 304
Backtrace:
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/application/controllers/Main.php
Line: 8
Function: __construct
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/index.php
Line: 289
Function: require_once
Severity: Warning
Message: ini_set(): Session ini settings cannot be changed after headers have already been sent
Filename: Session/Session.php
Line Number: 314
Backtrace:
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/application/controllers/Main.php
Line: 8
Function: __construct
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/index.php
Line: 289
Function: require_once
Severity: Warning
Message: ini_set(): Session ini settings cannot be changed after headers have already been sent
Filename: Session/Session.php
Line Number: 315
Backtrace:
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/application/controllers/Main.php
Line: 8
Function: __construct
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/index.php
Line: 289
Function: require_once
Severity: Warning
Message: ini_set(): Session ini settings cannot be changed after headers have already been sent
Filename: Session/Session.php
Line Number: 316
Backtrace:
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/application/controllers/Main.php
Line: 8
Function: __construct
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/index.php
Line: 289
Function: require_once
Severity: Warning
Message: ini_set(): Session ini settings cannot be changed after headers have already been sent
Filename: Session/Session.php
Line Number: 317
Backtrace:
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/application/controllers/Main.php
Line: 8
Function: __construct
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/index.php
Line: 289
Function: require_once
Severity: Warning
Message: ini_set(): Session ini settings cannot be changed after headers have already been sent
Filename: Session/Session.php
Line Number: 375
Backtrace:
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/application/controllers/Main.php
Line: 8
Function: __construct
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/index.php
Line: 289
Function: require_once
Severity: Warning
Message: session_set_save_handler(): Session save handler cannot be changed after headers have already been sent
Filename: Session/Session.php
Line Number: 110
Backtrace:
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/application/controllers/Main.php
Line: 8
Function: __construct
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/index.php
Line: 289
Function: require_once
Severity: Warning
Message: session_start(): Session cannot be started after headers have already been sent
Filename: Session/Session.php
Line Number: 143
Backtrace:
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/application/controllers/Main.php
Line: 8
Function: __construct
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/index.php
Line: 289
Function: require_once
Welcome To Scl Gaming















Product Model: LC34G55TWWWXXL Availability: In Stock
free shipping on all us order
Contact us 24 hours a day
You have 30 days to Return
We ensure secure payment
Features:
Specification:
Display |
|
| Screen Size (Class) | 34 |
| Active Display Size (HxV) (mm) | 797.22 (H) * 333.72 (V) |
| Aspect Ratio | 21:9 |
| Brightness (Typical) | 250 cd/㎡ |
| Contrast Ratio Static | 2,500:1(Typ.) |
| HDR(High Dynamic Range) | HDR10 |
| Response Time | 1 (MPRT) |
| Colour Support | Max 16.7M |
| Refresh Rate | Max 165Hz |
| Flat / Curved | Curved |
| Screen Curvature | 1000R |
| Panel Type | VA |
| Brightness (Min) | 200 cd/㎡ |
| Dynamic Contrast Ratio | Mega ∞ DCR |
| Resolution | 3,440 x 1,440 |
| Viewing Angle (H/V) | 178°(H)/178°(V) |
| Color Gamut (NTSC 1976) | 72% |
General Feature |
|
| Eye Saver Mode | Yes |
| Picture-By-Picture | Yes |
| FreeSync Premium | Yes |
| Screen Size Optimizer | Yes |
| Low Input Lag Mode | Yes |
| Super Arena Gaming UX | Yes |
| Flicker Free | Yes |
| Windows Certification | Windows 10 |
| Off Timer Plus | Yes |
| Black Equalizer | Yes |
| Refresh Rate Optimizor | Yes |
Interface |
|
| Wireless Display | No |
| DVI | No |
| Display Port | 1 EA |
| Display Port Out | No |
| HDMI | 1 EA |
| Audio In | No |
| USB Ports | No |
| D-Sub | No |
| Dual Link DVI | No |
| Display Port Version | 1.4 |
| Mini-Display Port | No |
| HDMI Version | 2 |
| Headphone | Yes |
| USB-C | No |
Audio |
|
| Speaker | No |
| USB Sound Bar (Ready) | No |
Operation Conditions |
|
| Temperature | 10~40 ℃ |
| Humidity | 10~80,non-condensing |
Calibration |
|
| Color Mode | Custom/FPS/RTS/RPG/AOS/Cinema/Dynamic Contrast |
Design |
|
| Colour | BLACK |
| Tilt | -2 ~ 18 |
| Stand Type | SIMPLE |
| Wall Mount | 75 x 75 |
Power |
|
| Power Supply | AC 100~240V |
| Type | External Adaptor |
| Power Consumption (Max) | 50W |
Dimension |
|
| Set Dimension with Stand (WxHxD) | 806.6 x 475.3 x 272.6 mm |
| Package Dimension (WxHxD) | 901.0 x 216.0 x 441.0 mm |
| Set Dimension without Stand (WxHxD) | 806.6 x 380.9 x 152.7 mm |
Weight |
|
| Set Weight with Stand | 5.6 kg |
| Package Weight | 7.9 kg |
| Set Weight without Stand | 5.2 kg |
Accessory |
|
| Power Cable Length | 1.5 m |
| Mini-Display Gender | No |
| DP Cable | yes |
Disclaimer |
|
| Disclaimer | Yes |
| Warranty | 3 Years |
| Note | *** Features, Price, Specifications are subject to change without notice. |