Severity: 8192
Message: Return type of CI_Session_files_driver::open($save_path, $name) should either be compatible with SessionHandlerInterface::open(string $path, string $name): bool, or the #[\ReturnTypeWillChange] attribute should be used to temporarily suppress the notice
Filename: drivers/Session_files_driver.php
Line Number: 132
Backtrace:
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/application/controllers/Main.php
Line: 8
Function: __construct
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/index.php
Line: 289
Function: require_once
Severity: 8192
Message: Return type of CI_Session_files_driver::close() should either be compatible with SessionHandlerInterface::close(): bool, or the #[\ReturnTypeWillChange] attribute should be used to temporarily suppress the notice
Filename: drivers/Session_files_driver.php
Line Number: 292
Backtrace:
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/application/controllers/Main.php
Line: 8
Function: __construct
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/index.php
Line: 289
Function: require_once
Severity: 8192
Message: Return type of CI_Session_files_driver::read($session_id) should either be compatible with SessionHandlerInterface::read(string $id): string|false, or the #[\ReturnTypeWillChange] attribute should be used to temporarily suppress the notice
Filename: drivers/Session_files_driver.php
Line Number: 166
Backtrace:
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/application/controllers/Main.php
Line: 8
Function: __construct
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/index.php
Line: 289
Function: require_once
Severity: 8192
Message: Return type of CI_Session_files_driver::write($session_id, $session_data) should either be compatible with SessionHandlerInterface::write(string $id, string $data): bool, or the #[\ReturnTypeWillChange] attribute should be used to temporarily suppress the notice
Filename: drivers/Session_files_driver.php
Line Number: 235
Backtrace:
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/application/controllers/Main.php
Line: 8
Function: __construct
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/index.php
Line: 289
Function: require_once
Severity: 8192
Message: Return type of CI_Session_files_driver::destroy($session_id) should either be compatible with SessionHandlerInterface::destroy(string $id): bool, or the #[\ReturnTypeWillChange] attribute should be used to temporarily suppress the notice
Filename: drivers/Session_files_driver.php
Line Number: 315
Backtrace:
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/application/controllers/Main.php
Line: 8
Function: __construct
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/index.php
Line: 289
Function: require_once
Severity: 8192
Message: Return type of CI_Session_files_driver::gc($maxlifetime) should either be compatible with SessionHandlerInterface::gc(int $max_lifetime): int|false, or the #[\ReturnTypeWillChange] attribute should be used to temporarily suppress the notice
Filename: drivers/Session_files_driver.php
Line Number: 356
Backtrace:
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/application/controllers/Main.php
Line: 8
Function: __construct
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/index.php
Line: 289
Function: require_once
Severity: Warning
Message: ini_set(): Session ini settings cannot be changed after headers have already been sent
Filename: Session/Session.php
Line Number: 282
Backtrace:
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/application/controllers/Main.php
Line: 8
Function: __construct
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/index.php
Line: 289
Function: require_once
Severity: Warning
Message: session_set_cookie_params(): Session cookie parameters cannot be changed after headers have already been sent
Filename: Session/Session.php
Line Number: 294
Backtrace:
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/application/controllers/Main.php
Line: 8
Function: __construct
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/index.php
Line: 289
Function: require_once
Severity: Warning
Message: ini_set(): Session ini settings cannot be changed after headers have already been sent
Filename: Session/Session.php
Line Number: 304
Backtrace:
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/application/controllers/Main.php
Line: 8
Function: __construct
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/index.php
Line: 289
Function: require_once
Severity: Warning
Message: ini_set(): Session ini settings cannot be changed after headers have already been sent
Filename: Session/Session.php
Line Number: 314
Backtrace:
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/application/controllers/Main.php
Line: 8
Function: __construct
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/index.php
Line: 289
Function: require_once
Severity: Warning
Message: ini_set(): Session ini settings cannot be changed after headers have already been sent
Filename: Session/Session.php
Line Number: 315
Backtrace:
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/application/controllers/Main.php
Line: 8
Function: __construct
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/index.php
Line: 289
Function: require_once
Severity: Warning
Message: ini_set(): Session ini settings cannot be changed after headers have already been sent
Filename: Session/Session.php
Line Number: 316
Backtrace:
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/application/controllers/Main.php
Line: 8
Function: __construct
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/index.php
Line: 289
Function: require_once
Severity: Warning
Message: ini_set(): Session ini settings cannot be changed after headers have already been sent
Filename: Session/Session.php
Line Number: 317
Backtrace:
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/application/controllers/Main.php
Line: 8
Function: __construct
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/index.php
Line: 289
Function: require_once
Severity: Warning
Message: ini_set(): Session ini settings cannot be changed after headers have already been sent
Filename: Session/Session.php
Line Number: 375
Backtrace:
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/application/controllers/Main.php
Line: 8
Function: __construct
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/index.php
Line: 289
Function: require_once
Severity: Warning
Message: session_set_save_handler(): Session save handler cannot be changed after headers have already been sent
Filename: Session/Session.php
Line Number: 110
Backtrace:
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/application/controllers/Main.php
Line: 8
Function: __construct
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/index.php
Line: 289
Function: require_once
Severity: Warning
Message: session_start(): Session cannot be started after headers have already been sent
Filename: Session/Session.php
Line Number: 143
Backtrace:
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/application/controllers/Main.php
Line: 8
Function: __construct
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/index.php
Line: 289
Function: require_once
Welcome To Scl Gaming
















Product Model: LS27AG304NWXXL Availability: In Stock
free shipping on all us order
Contact us 24 hours a day
You have 30 days to Return
We ensure secure payment
Features:
Follow the fastest action
144Hz refresh rate
Ready to conquer enemies, lag, and blur. A faster refresh rate updates screen images more often every second, allowing for smoother gameplay that keeps up with even the fastest players. The 144Hz refresh rate eliminates lag and motion blur for exhilarating gameplay with ultra-smooth action.
Measure reactions in milliseconds
1ms response time (MPRT)
Make every move count with a 1ms response time. Screen pixels change colors with near instant response, enabling fast-paced action to flow with real-world accuracy. Your on-screen performance is as swift as your own reflexes.
Uninterrupted game flow
AMD FreeSync Premium
Effortlessly smooth gameplay. AMD FreeSync Premium features adaptive sync technology which reduces screen tearing, stutter, and input latency. Low framerate compensation ensures every scene flows seamlessly.
See your game your way
Ergonomic design
Reach the height of winning. Swivel, tilt, and adjust your monitor until all enemies are in perfect view. Your display can be moved freely so you can find total gaming comfort.
Take in the full view
3-sided Borderless design
Your legacy has no boundaries. The 3-sided borderless design unveils maximum space for bigger, bolder gameplay. Line up two displays precisely in a dual-monitor setup, so no enemies slip through the crack.
Fresh eyes win more
Eye Saver Mode & Flicker Free
Play for even longer. Eye Saver Mode minimizes blue light enough to keep eyes relaxed and comfortable when gaming for extended periods. Flicker Free technology continuously removes tiring and irritating screen flicker so you can focus longer with less distraction or eye strain.
Specification:
Display |
|
| Screen Size | 68.9cm (27") |
| Flat / Curved | Flat |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Brightness (Typical) | 250 cd/㎡ |
| Contrast Ratio Static | 3,000:1(Typ.) |
| Resolution | 1,920 x 1,080 |
| Viewing Angle (H/V) | 178°(H)/178°(V) |
| Refresh Rate | Max 144Hz |
| Screen Size (Class) | 27 |
| Active Display Size (HxV) (mm) | 597.888mm x 336.312mm |
| Panel Type | VA |
| Brightness (Min) | 200 cd/㎡ |
| Dynamic Contrast Ratio | Mega |
| Response Time | 1ms(MPRT) |
| Colour Support | Max 16.7M |
General Feature |
|
| Eco Saving Plus | Yes |
| Flicker Free | Yes |
| Windows Certification | Windows 10 |
| Black Equalizer | Yes |
| Eye Saver Mode | Yes |
| Game Mode | Yes |
| FreeSync | FreeSync Premium |
| Refresh Rate Optimizor | Yes |
Interface |
|
| Wireless Display | No |
| DVI | No |
| Display Port | 1 EA |
| Display Port Out | No |
| Mini-Display Port | No |
| HDMI Version | 1.4 |
| Headphone | Yes |
| USB Hub Version | No |
| USB-C Charging Power | No |
| D-Sub | No |
| Dual Link DVI | No |
| Display Port Version | 1.2 |
| HDMI | 1 EA |
| Display Port Out Version | No |
| Audio In | No |
| USB Hub | No |
| USB-C | No |
Audio |
|
| Speaker | No |
Operation Conditions |
|
| Temperature | 10~40 ℃ |
| Humidity | 10~80, Non-Condensing |
Design |
|
| Colour | BLACK |
| HAS(Height Adjustable Stand) | 120.0 ± 5.0 mm |
| Swivel | -15.0°(±2.0°) ~ 15.0°(±2.0°) |
| Wall Mount | 100.0 x 100.0 |
| Stand Type | HAS |
| Tilt | -5.0°(±2.0°) ~ 20.0°(±2.0°) |
| Pivot | -2.0°(±2.0°) ~ 92.0°(±2.0°) |
Power |
|
| Power Supply | AC 100~240V |
| Power Consumption (Max) | 27W |
| Type | External Adaptor |
Dimension |
|
| Set Dimension with Stand (WxHxD) | 618.2 x 520.5 x 234.1 mm |
| Package Dimension (WxHxD) | 704.0 x 218.0 x 464.0 mm |
| Set Dimension without Stand (WxHxD) | 618.2 x 377.2 x 92.2 mm |
Weight |
|
| Set Weight with Stand | 5.3 KG |
| Set Weight without Stand | 3.8 KG |
| Package Weight | 7.8 KG |
Accessory |
|
| Power Cable Length | 1.5 m |
| DVI Cable | No |
| HDMI to DVI Cable | No |
| USB Type-C Cable | No |
| Mini-Display Gender | No |
| Audio Cable | No |
| USB 3.0 Cable | No |
| D-Sub Cable | No |
| HDMI Cable | Yes |
| DP Cable | No |
| Thunderbolt 3 Cable | No |
| Install CD | No |
| USB 2.0 Cable | No |
| Remote Controller | No |
Disclaimer |
|
| Disclaimer | Yes |
| Warranty | 3 Years |
| Note | *** Features, Price, Specifications are subject to change without notice. |