Severity: 8192
Message: Return type of CI_Session_files_driver::open($save_path, $name) should either be compatible with SessionHandlerInterface::open(string $path, string $name): bool, or the #[\ReturnTypeWillChange] attribute should be used to temporarily suppress the notice
Filename: drivers/Session_files_driver.php
Line Number: 132
Backtrace:
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/application/controllers/Main.php
Line: 8
Function: __construct
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/index.php
Line: 289
Function: require_once
Severity: 8192
Message: Return type of CI_Session_files_driver::close() should either be compatible with SessionHandlerInterface::close(): bool, or the #[\ReturnTypeWillChange] attribute should be used to temporarily suppress the notice
Filename: drivers/Session_files_driver.php
Line Number: 292
Backtrace:
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/application/controllers/Main.php
Line: 8
Function: __construct
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/index.php
Line: 289
Function: require_once
Severity: 8192
Message: Return type of CI_Session_files_driver::read($session_id) should either be compatible with SessionHandlerInterface::read(string $id): string|false, or the #[\ReturnTypeWillChange] attribute should be used to temporarily suppress the notice
Filename: drivers/Session_files_driver.php
Line Number: 166
Backtrace:
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/application/controllers/Main.php
Line: 8
Function: __construct
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/index.php
Line: 289
Function: require_once
Severity: 8192
Message: Return type of CI_Session_files_driver::write($session_id, $session_data) should either be compatible with SessionHandlerInterface::write(string $id, string $data): bool, or the #[\ReturnTypeWillChange] attribute should be used to temporarily suppress the notice
Filename: drivers/Session_files_driver.php
Line Number: 235
Backtrace:
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/application/controllers/Main.php
Line: 8
Function: __construct
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/index.php
Line: 289
Function: require_once
Severity: 8192
Message: Return type of CI_Session_files_driver::destroy($session_id) should either be compatible with SessionHandlerInterface::destroy(string $id): bool, or the #[\ReturnTypeWillChange] attribute should be used to temporarily suppress the notice
Filename: drivers/Session_files_driver.php
Line Number: 315
Backtrace:
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/application/controllers/Main.php
Line: 8
Function: __construct
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/index.php
Line: 289
Function: require_once
Severity: 8192
Message: Return type of CI_Session_files_driver::gc($maxlifetime) should either be compatible with SessionHandlerInterface::gc(int $max_lifetime): int|false, or the #[\ReturnTypeWillChange] attribute should be used to temporarily suppress the notice
Filename: drivers/Session_files_driver.php
Line Number: 356
Backtrace:
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/application/controllers/Main.php
Line: 8
Function: __construct
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/index.php
Line: 289
Function: require_once
Severity: Warning
Message: ini_set(): Session ini settings cannot be changed after headers have already been sent
Filename: Session/Session.php
Line Number: 282
Backtrace:
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/application/controllers/Main.php
Line: 8
Function: __construct
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/index.php
Line: 289
Function: require_once
Severity: Warning
Message: session_set_cookie_params(): Session cookie parameters cannot be changed after headers have already been sent
Filename: Session/Session.php
Line Number: 294
Backtrace:
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/application/controllers/Main.php
Line: 8
Function: __construct
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/index.php
Line: 289
Function: require_once
Severity: Warning
Message: ini_set(): Session ini settings cannot be changed after headers have already been sent
Filename: Session/Session.php
Line Number: 304
Backtrace:
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/application/controllers/Main.php
Line: 8
Function: __construct
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/index.php
Line: 289
Function: require_once
Severity: Warning
Message: ini_set(): Session ini settings cannot be changed after headers have already been sent
Filename: Session/Session.php
Line Number: 314
Backtrace:
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/application/controllers/Main.php
Line: 8
Function: __construct
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/index.php
Line: 289
Function: require_once
Severity: Warning
Message: ini_set(): Session ini settings cannot be changed after headers have already been sent
Filename: Session/Session.php
Line Number: 315
Backtrace:
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/application/controllers/Main.php
Line: 8
Function: __construct
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/index.php
Line: 289
Function: require_once
Severity: Warning
Message: ini_set(): Session ini settings cannot be changed after headers have already been sent
Filename: Session/Session.php
Line Number: 316
Backtrace:
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/application/controllers/Main.php
Line: 8
Function: __construct
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/index.php
Line: 289
Function: require_once
Severity: Warning
Message: ini_set(): Session ini settings cannot be changed after headers have already been sent
Filename: Session/Session.php
Line Number: 317
Backtrace:
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/application/controllers/Main.php
Line: 8
Function: __construct
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/index.php
Line: 289
Function: require_once
Severity: Warning
Message: ini_set(): Session ini settings cannot be changed after headers have already been sent
Filename: Session/Session.php
Line Number: 375
Backtrace:
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/application/controllers/Main.php
Line: 8
Function: __construct
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/index.php
Line: 289
Function: require_once
Severity: Warning
Message: session_set_save_handler(): Session save handler cannot be changed after headers have already been sent
Filename: Session/Session.php
Line Number: 110
Backtrace:
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/application/controllers/Main.php
Line: 8
Function: __construct
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/index.php
Line: 289
Function: require_once
Severity: Warning
Message: session_start(): Session cannot be started after headers have already been sent
Filename: Session/Session.php
Line Number: 143
Backtrace:
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/application/controllers/Main.php
Line: 8
Function: __construct
File: /home/demoynapstest/public_html/all/scl/index.php
Line: 289
Function: require_once
Welcome To Scl Gaming













Product Model: LC32G75TQSWXXL Availability: In Stock
free shipping on all us order
Contact us 24 hours a day
You have 30 days to Return
We ensure secure payment
Features
Specifications
| Display | |
| Screen Size (Inch) | 31.5 |
| Screen Size (cm) | 80.0 |
| Screen Size (Class) | 32 |
| Flat / Curved | Curved |
| Active Display Size (HxV) (mm) | 697.344 x 392.256mm |
| Screen Curvature | 1000R |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Panel Type | VA |
| Brightness (Typical) | 350 cd/㎡ |
| Peak Brightness (Typical) | 600 cd/㎡ |
| Brightness (Min) | 300 cd/㎡ |
| Contrast Ratio Static | 2,500:1(Typ.) |
| Dynamic Contrast Ratio | Mega ∞ DCR |
| HDR(High Dynamic Range) | VESA DisplayHDR 600 |
| Resolution | 2,560 x 1,440 |
| Response Time | 1ms(GtG) |
| Viewing Angle (H/V) | 178°(H)/178°(V) |
| Colour Support | Max 1.07B |
| Color Gamut (NTSC 1976) | N/A |
| Color Gamut (DCI Coverage) | typ 95%, Min 88% |
| sRGB Coverage | Typ 125 |
| Adobe RGB Coverage | N/A |
| Refresh Rate | Max 240Hz |
| General Features | |
| Samsung MagicRotation Auto | N/A |
| Eco Saving Plus | N/A |
| Eco Motion Sensor | N/A |
| Eco Light Sensor | N/A |
| 0.00 W Off mode | N/A |
| Eye Saver Mode | Yes |
| Flicker Free | Yes |
| Picture-In-Picture | Yes |
| Picture-By-Picture | Yes |
| Quantum Dot Color | Yes |
| Game Mode | N/A |
| Image Size | N/A |
| USB Super Charging | Yes |
| Daisy Chain | N/A |
| Windows Certification | Windows 10 |
| FreeSync | N/A |
| FreeSync Premium | N/A |
| FreeSync Premium Pro | Yes |
| G-Sync | Yes |
| Off Timer Plus | Yes |
| Smartphone Wireless Charging | N/A |
| Screen Size Optimizer | Yes |
| Black Equalizer | Yes |
| Low Input Lag Mode | Yes |
| Refresh Rate Optimizor | Yes |
| Custom Key | N/A |
| Super Arena Gaming UX | Yes |
| HDMI-CEC | N/A |
| Interface | |
| Wireless Display | No |
| D-Sub | No |
| DVI | No |
| Dual Link DVI | No |
| Display Port | 2 EA |
| Display Port Version | 1.4 |
| Display Port Out | No |
| Display Port Out Version | N/A |
| Mini-Display Port | No |
| HDMI | 1 EA |
| HDMI Version | 2 |
| Audio In | No |
| Headphone | Yes |
| USB Ports | 2 |
| USB Hub Version | 3 |
| USB-C | No |
| USB-C Charging Power | No |
| Thunderbolt 3 | N/A |
| Thunderbolt 3 Charging Power (Port 1) | N/A |
| Thunderbolt 3 Charging Power (Port 2) | N/A |
| Ethernet (LAN) | N/A |
| Audio | |
| Speaker | No |
| USB Sound Bar (Ready) | No |
| Operation Conditions | |
| Temperature | 10~40 ℃ |
| Humidity | 10~80,non-condensing |
| Calibration | |
| Factory Tunning | Yes |
| Built in Calibration Engine | N/A |
| LUT(Look-up Table) Bit Depth | N/A |
| Gray Balance | N/A |
| Uniformity Correction | N/A |
| Color Mode | High-Brightness/Custom/FPS/RTS/RPG /sRGB/AOS/Cinema/Dynamic Contrast |
| CMS(Color Management Software) | N/A |
| Factory Calibration Report | Yes |
| Design | |
| Colour | Black |
| Stand Type | HAS PIVOT (MORE THAN 100MM) |
| HAS(Height Adjustable Stand) | 120 |
| Tilt | -9 ~ +13 |
| Swivel | -15 ~ +15 |
| Pivot | -2 ~ +92 |
| Wall Mount | 100 x 100 |
| Eco | |
| ENERGY STAR | N/A |
| Energy Efficiency Class | N/A |
| Recycled Plastic | N/A |
| Power | |
| Power Supply | AC 100~240V |
| Power Consumption (Max) | 140 W |
| Power Consumption (Typ) | N/A |
| Power Consumption (DPMS) | ≤0.5 W |
| Power Consumption (Off Mode) | ≤0.3 W |
| Power Consumption (Yearly) | N/A |
| Type | External Adaptor |
| Dimension | |
| Set Dimension with Stand (WxHxD) | 710.1 x 594.5 x 305.9 mm |
| Set Dimension without Stand (WxHxD) | 710.1 x 439.1 x 187.1 mm |
| Package Dimension (WxHxD) | 806.0 x 272.0 x 520.0 mm |
| Weight | |
| Set Weight with Stand | 8.2 kg |
| Set Weight without Stand | 6.5 kg |
| Package Weight | 12.3 kg |
| Accessory | |
| Power Cable Length | 1.5 m |
| D-Sub Cable | No |
| DVI Cable | No |
| HDMI Cable | No |
| HDMI to DVI Cable | No |
| DP Cable | Yes |
| USB Type-C Cable | No |
| Thunderbolt 3 Cable | No |
| Mini-Display Gender | No |
| Install CD | No |
| Audio Cable | No |
| USB 2.0 Cable | No |
| USB 3.0 Cable | Yes |
| Warranty | 3 Years |
| Note | *** Features, Price, Specifications are subject to change without notice. |